معماری و عمران

سیاستمدارکشی در مکزیک

این روزها اخبار تکان دهنده ای از مکزیک به گوش می رسد. در حالی که قرار است حدود چهار ماه دیگر انتخابات پارلمانی در این کشور برگزار گردد، ده ها نفر از سیاستمدارانی که قصد شرکت در این رقابت ها را داشته اند، توسط مخالفان یا معترضان به سیاست های خود کشته شده...

20 فروردین 1400

خبرنگاران بنیاد مستضعفان 1000 بسته غذایی به مددجویان زلزله زده سی سخت اهدا کرد

یاسوج- خبرنگاران- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنیاد مستضعفان کشور یک هزار بسته مواد غذایی در قالب جیره خشک به مددجویان زلزله زده شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا اهدا کرد.

12 فروردین 1400

لایحه بودجه 3000 میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه به شورا رفت

خبرنگاران/کرمانشاه لایحه بودجه سه هزار میلیارد تومانی شهرداری کرمانشاه تحویل شورای شهر شد.

19 اسفند 1399

رئیس مجلس عراق با امیر و ولیعهد کویت دیدار کرد

رئیس مجلس عراق امروز (دوشنبه) به طور جداگانه با امیر و ولیعهد کویت دیدار و گفت وگو کرد.

14 اسفند 1399

حکیم: ثبات سیاسی کلید حل مسائل است، سفر پاپ به عراق پیام آور صلح برای منطقه است

عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق، با حضور در مراسم میلاد حضرت مسیح (ع) در کلیساهای سیدة النجاة و مار یوسف بغداد ضمن تبریک این مناسبت به مسیحیان عراق و جهان تأکید کرد که گرامیداشت میلاد حضرت مسیح (ع) گرامیداشت همه ارزش ها و آرمان هایی است که این پیامبر...

11 بهمن 1399

خون پرندگان سیبری را در ایستگاه مرگ می ریزند

خبرنگاران/تهران سر تا پایشان بوی پرنده می دهد و شب تا سپیده دم در هوای سرد پاییزی با سرمایی که به مغز استخوان می زند، به انتظار مهمانان سیبری می نشینند تا با دانی که پاشیده اند از خجالت پرنده های مهاجر در معرض انقراض از راه خیلی دور رسیده دربیایند و با...

2 بهمن 1399

عملیات نجات ماهی 65 میلیون ساله در کف رودخانه والسان رومانی

در بخش کوچکی از رودخانه والسان رومانی، یکی از نادرترین ماهی های اروپا و دنیا زندگی می نماید.

20 آذر 1399

خبرنگاران نخستین شهر ایرانی در راستا پیوستن به شهرهای جهانی سالم

تبریز - خبرنگاران - شهر جدید سهند در 25 کیلومتری جنوب تبریز، نخستین شهر ایرانی است که گام های خود را برای پیوستن همزمان به شبکه جهانی شهرهای سالم و جوامع ایمن تند نموده است.

7 آذر 1399

راه اندازی 3 بازار میوه و تره بار جدید در مرکز تهران

شهردار منطقه 11 تهران از راه اندازی 3 بازار میوه و تره بار جدید در مرکز تهران اطلاع داد و گفت: تعداد بازار های میوه و تره بار فعال این منطقه به 9 بازار خواهد رسید.

30 آبان 1399

در کلاکولی مرگ نفس می کشد

معلوم نیست صدای سهره جنگلی است یا چرخ ریسک هیرکانی. چیزی در میانه جاده خاکی جنگلی فرود می آید، پرنده نیست، برگ درختی است که زرد شده و آرام آرام و پایکوبی کنان به زمین می رسد. در میانه تابستان این برگریزان علتی دیگر باید داشته باشد. آیا می گردد آن را به سایت...

14 آبان 1399

پرداخت 374 میلیارد تومان یاری بلاعوض به سیلزدگان

373 میلیارد و 578 میلیون تومان یاری بلاعوض تا 24 مرداد به سیلزدگان استان لرستان پرداخت شده و مبلغ تسهیلات پرداختی بیش از یکهزار میلیارد تومان بوده است.

18 مهر 1399

پروژه های شاخص حوزه پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی طی 40 ساله گذشته مرور شد

معاونت پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با انتشار گزارشی بعضی از شاخص ترین پروژه های اجرا شده این نهاد، طی 40 ساله گذشته را اعلام نمود.

1 مهر 1399

رییس سازمان زندان ها: اگر دستی در زندان گرفتیم، توجه و راهنمایی خداوند شامل ما می گردد

رئیس سازمان زندان ها امروز و بصورت سرزده از زندان بندرلنگه بازدید و با زندانیان این مرکز ملاقات و مصاحبه کرد.

25 شهریور 1399

پروژه سامان دهی صفه بنای برج سنگی مجموعه میراث جهانی پاسارگاد ادامه می یابد

مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از به دست آمدن شواهد و اطلاعات جدیدی از معماری بنای برج سنگی مجموعه میراث جهانی پاسارگاد اطلاع داد.

15 شهریور 1399

مصائب روستایی در مازندران؛ وقتی تابستان فرا می رسد!

افراکتی قائم شهر، با همه پیشرفت هایش چند سالی است که با کمبود جدی آب رو به روست و قطعی آب در تابستان برای آنها به عادت تبدیل شده.

4 شهریور 1399

از بازار رضا تا الماس شرق، بهترین مراکز خرید مشهد

از کنار بازارهای بزرگ مشهد با سوغاتی ها جذاب و فضایی پر از شور و هیجان نمی توان گذشت. چه به دنبال خرید سوغاتی های محلی با عطر و بوی مشهد باشید و چه طرفدار اجناس لوکس، با گشتی کوتاه در مراکز خرید مشهد می توانید با دستی پر، راضی و خوشحال به خانه برگردید.

29 مرداد 1399

شاخص کل بورس امروز در شروع معاملات 3 هزار واحد رشد کرد

خبرنگاران: شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز (دوشنبه 19 خرداد) در سومین روز کاری هفته را با رشد 3633 واحدی و قرار دریافت در ارتفاع یک میلیون و 120 هزار واحدی شروع کرد.

20 مرداد 1399

سایلنت هیل در قالب یک دستکاری به هاف-لایف آمد

شش سال از عرضه دموی بازی Silent Hills یا همان بازی معروف PT می گذرد و قضایای این دموی ترسناک هنوز هم قرار نیست تمام شوند. تا به حال بازسازی های مختلفی از PT در موتورهای بازی مختلف و حتی در بازی Dreams دیده بودیم، ولی این بار با تجربه ای متفاوت روبرو شده ایم. بازی PT...

15 مرداد 1399

ولاسکو روی مربیان ایرانی نیز تاثیرگذار بود

ناصر شهنازی در گفتگو با خبرنگاران، درباره تشکیل کار گروه مشورتی فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: حرکت مثبتی بود که فدراسیون انجام داد و تعدادی پیشکسوت و افراد آشنا به والیبال در آن حاضر شدند. تعداد دیگری هم می توانند به این کارگروه اضافه...

5 تیر 1399

صداوسیما برای استفاده از هنرمندان شهرستانی رویکرد خود را تغییر دهد

سریال سازی برای اقوام و استفاده از بازیگران غیرتکراری مسئله ای است که تلویزیون کمتر به آن توجه می نماید و یا با آن برخورد د َم دستی دارد؛ باید به جای نوشتن از روی دست همدیگر، بر لبه تیغ راه رفتن را تمرین نمایند.

4 تیر 1399
تعداد: (28)