طراحی گرافیکی و چاپ

احتمال وجود زندگی در زیر سطح مریخ

مریخ مقصد بعدی انسان ها خواهد بود، با این حال هنوز سوالات بی شماری درباره آن وجود دارد که یکی از آن ها، وجود زندگی در این سیاره سرخ است. حالا به نظر می رسد در صورت وجود زندگی در این سیاره، زیر سطح آن جریان داشته است.

18 دی 1399

حسن نراقی، نویسنده جامعه شناسی خودمانی درگذشت

حسن نراقی، نویسنده و پژوهشگر اجتماعی دیروز یکم آذر، بر اثر عوارض بیماری سرطان از جهان رفت.

2 دی 1399

مروری بر پیامبر نخستین رمان ایرانی درباره پیامبر اسلام(ص)

به گزارش خبرنگاران از آغاز نخستین چاپ کتاب پیامبر در دمشق تا به امروز که مجددا این کتاب منتشر می گردد، تقریظ ها و مقالات بسیاری راجع به آن در مطبوعات خارجی و داخلی انتشار یافته است. این کتاب از لحاظ هنر نویسندگی و قدرت تحریر نه تنها در ایران تحسین شد و...

12 آذر 1399

آیفون 12 و هرآنچه که تا امروز درباره آن می دانیم

15 سپتامبر سال میلادی جاری، اپل نمایشگاه ویژه خود را بر روی محصولات جدیدی همچون Apple Watch 6، Apple Watch SE، iPad Air 4، یک iPad جدید دیگر، خدمات اشتراک Apple One و راه اندازی سرویس جدیدی به نام Apple Fitness + متمرکز کرد. اما علی رغم انتظار همگان خبری از پرچم دار جدید این شرکت یعنی...

23 آبان 1399

کاش کتاب خوب جزو هدایای روز خبرنگار گردد

خبرنگاران- سیداحسان مصطفی زاده؛ دانشجوی دکتری ارتباطات: در میان این همه مناسبت های مختلف در برگ های تقویم، یک روز در سال را هم به ما اهالی خبر و رسانه اختصاص داده اند که یادبود شهید محمود صارمی است، یادش را گرامی می داریم. بیایید یاد بگیریم و قبول کنیم...

6 مهر 1399

معکوس کردن فرایند پیری ممکن شد؟!

نتایج این پژوهش، به انجام دادن پژوهش های بیشتری در خصوص پروتئین ها و مولکول های خون موش جوان تر منجر شد تا شاید به کند شدن یا معکوس شدن فرایند پیری یاری کند.

31 مرداد 1399

تولید تا به امروز 33 محتوای سمعی بصری برای مقابله با کرونا در یزد

خبرنگاران/یزد معاون فرهنگی سپاه الغدیر استان یزد، ارتقا سطح فرهنگی و آگاهی عمومی را مهمترین راهکار برای مقابله با شیوع کرونا دانست و گفت: از ابتدای همه گیر شدن ویروس کرونا، 33 محتوای سمعی و بصری در کارگروه فرهنگی قرارگاه پدافند زیستی استان یزد تولید...

11 خرداد 1399

خبرنگاران غربالگری افزن بر 187 هزار نفر در ورودی شهرهای سیستان و بلوچستان

زاهدان- خبرنگاران- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر تا به امروز 187 هزار و 213 نفر را در طرح غربالگری و تب سنجی کرونا در مبادی ورودی 14 شهرستان این استان مورد پایش قرار دادند.

20 اردیبهشت 1399

گزارش نحوه مواجهه نظام آموزشی کشور با ویروس کرونا منتشر شد

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گزارشی با عنوان نحوه مواجهه نظام آموزشی کشور با ویروس کرونا را منتشر کرد.

7 اردیبهشت 1399

هشدار آمریکا به تحریم مکزیک در صورت خرید بالگردهای روسی

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آمریکای مرکزی تهدید کرد که اگر مکزیک بالگردهای نظامی جدید از روسیه خریداری کند، ایالات متحده این کشور را طبق قانون مقابله با دشمنان آمریکا به وسیله اعمال تحریم ها تحریم خواهد نمود.

9 فروردین 1399

هشدار حمیدرضا نعیمی نسبت به شرایط تئاتر

حمیدرضا نعیمی که این روزها در حالا تمرین برای بازی در نمایش دست های آلوده به کارگردانی مسعود موسوی است از غیراستاندارد بودن پلاتوهایی که اداره کل هنرهای نمایشی در اختیار گروه ها قرار می دهد و عدم حمایت درست از هنرمندان انتقاد کرد.

18 دی 1398

جلد کتب دانشگاه پیغام نور برای اولین بار از کاغذ مصنوعی فراوری شد

رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه پیغام نور گفت: چاپ و انتشارات این دانشگاه برای نخستین بار در کشور از کاغذ مصنوعی (پلیمری) برای فراوری جلد کتاب استفاده نموده است.

9 دی 1398