گاردین: جنگ و قحطی می تواند نسل بعدی یمنی ها را نابود کند

به گزارش آموزش مدیریت، پس از سال ها خشونت در یمن، نیمی از جمعیت این کشور گرسنه هستند و 400 هزار کودک زیر 5 سال در معرض خطر مرگ بر اثر سوء تغذیه قرار دارند.

گاردین: جنگ و قحطی می تواند نسل بعدی یمنی ها را نابود کند

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، قحطی واژه فنی و پیچیده ای است و نیازمند داده های کیفی است که یمن فاقد آن است. با این وجود، اگر برچسب ها را کنار بگذاریم، 16 میلیون نفر یا نیمی از جمعیت این کشور، قطعاً گرسنه هستند.

در حالی که سازمان ملل سعی دارد برای برنامه بشردوستانه 2021 خود -حتی از محل کشورهایی نظیر انگلیس و پادشاهی های خلیج فارس که خود نقش فعالی در درگیری یمن دارند- بودجه جمع کند، شرایط فقط در حال بدتر شدن است.

آژانس های امدادی هشدار می دهند که 400 هزار کودک زیر 5 سال در معرض خطر مرگ بر اثر سوء تغذیه هستند. در شبوه، تعداد موارد جدی سوء تغذیه در سال 2020، 10 درصد افزایش داشته است. بیمارستانی در عبس که به جوامع روستایی دورافتاده خدمت رسانی می نماید، به تازگی از 41 درصد افزایش در موارد جدی سوء تغذیه، در مقایسه با بازه زمانی سال گذشته خبر داده است.

برای بچه هایی که از سوء تغذیه یا شیوع مرگ بار وبا و تب دنگی در یمن جان سالم به در می برند، آینده هنوز خطرات بسیاری دارد. پزشکی در شبوه، مختصراً این طور توضیح داد که نگران است یمن یک نسل کامل را به خاطر جنگ از دست بدهد.

منبع: عصر ایران

به "گاردین: جنگ و قحطی می تواند نسل بعدی یمنی ها را نابود کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاردین: جنگ و قحطی می تواند نسل بعدی یمنی ها را نابود کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید